info@mbstterapie.cz
+420 725 367 388
Léčba pohybového aparátu
" MBST terapie "
Tuto revoluční technologii "molekulárně biofyzikální stimulaci buněk" doporučuje stále více lékařů svým pacientům. Jedná se o mimořádně efektivní a účinnou metodu léčby artrozy, osteoporozy, bolestí zad a sportovních úrazů svalů a šlach.
Více informací
" SPORT "
přesto že je sport jinak velmi prospěšný vznikají při něm specifické úrazy svalů a šlach. Obzvláště pro vrcholové sportovce toto představuje velký problém. Zvláště pak rekonvalescence a návrat je časově náročný. MBST terapie může termíny nutné pro úspěšnou rekonvalescenci podstatně zkrátit.
Více informací
" POHYB "
je člověku daný od přírody tak jako třeba zrak nebo sluch. Právě pro jeho přirozenost si vůbec neuvědomujeme jak nepříjemná a omezující je bolest způsobená právě touto naprosto běžnou denní aktivitou. MBST terapie velmi účině a efektivně léčí civilizační choroby jako je artróza nebo osteoporoza.
Více informací
Previous
Next
MBST terapie logo I 300

Co je MBST terapie? A proč použít právě MBST terapii?

 Úvodem

   Po velmi pozitivní zkušenosti s unikátní technologii „MBST terapie“ (Molekulární biofyzikální stimulace dělení buňek) jsme se rozhodli tuto převratnou a velmi úspěšnou metodu léčby přivíezt do Česka a nabídnout ji i českým pacientům, pro kterré byla tato možnost do současnosti velmi omezená. Rozhodnout se pro MBST prakticky znamenalo navštěvovat lékařské zařízení vybavené tímto přístrojem někde v zahraničí, což nebylo nemožné ale je to finančně i technicky náročné. Díky širokému spektru účinku MBST terapií  jsme schopni Vám nabídnout efektivní pomoc při léčbě potíží pohybového a opěrného aparátu. Během času vývoj této technologie ukázal že princip stimulace dělení buněk je velmi prospěšný i při léčbě jiných diagnóz

Pohyb

   Pohyb bereme jako samozřejmou věc, teprve když se nám něco přihodí a běžný pohyb začnou doprovázet omezení vyplývající z úrazu nebo nemoci zjistíme jak nepříjemné je jeho jakékoliv omezení. V pokročilejším věku nebo při aktivním sportu kdy je tělo vystaveno větší zátěži se mohou dostavit i problémy provázené právě bolestmi.

 

MBST terapie

   V současnosti je technologie „MBST“  využívána ve více než 40 zemích světa, jejím prostřednictvím jsou léčeny civilizační onemocnění jako jsou artróza, osteoporóza, porucha látkové výměny v kostech, regenerace tkáně jater, úrazy svalů i šlach způsobených přetížením při sportu a v neposlední řadě i rychlejší hojení po operativních stavů, bércových vředů, diabetické nohy a dekubitů (otevřených a špatně se hojících ran). Pro mnohé pacienty je velmi důležitým kritériem pro výběr této léčby to že jde o terapii bez operace a jakýchkoliv infuzí a injekcí.

MBST terapie a pár čísel

Jak dlouho?

1998
Je to již více než 20 let co byla vyvinuta revoluční technologie "MBST" molekulárně biofyzikální stimulace buněk. Díky tomuto zařízení je možné úspěšně léčit nemoci jako artróza, osteoporóza, úrazy šlach a svalů a mnoho dalších a to hlavně neinvazivně.

Kde?

0
Česko je další zemí kde je možné tuto technologii použít v boji s tzv. civilizačními chorobami. V současné době je "MBST" (molekulární biofyzikálně stimulační terapie) úspěšně využívána lékaři ve více než 40 zemích celého světa.

Kolik?

0
Díky úspešnosti při léčbě poměrně rozšířených civilizačních nemocí jako jsou artróza a osteoporóza, ale i úrazů pohybového ustrojí bylo za dobu více něž 20 let ošetřeno přez 120 000 pacientů. Přičemž toto číslo díky úspěšnosti MBST terapie narůstá geometrickou řadou.

Tolik?

0
ANO!!! Více než 1 000 000 hodin MBST terapií bylo aplikováno pacientům aby pomohlo v jejch boji s již dříve zmíněnými potížemi způsebenými jak nemocí tak třeba i úrazem.

Zajímavosti spojené s MBST

M-Rezonance

Magnetická rezonance – základ pro vývoj MBST

   Nnukleární magnetická rezonance vyvíjená od roku 1973 dvojicí Paul C. Lauterbur a Peter Mansfield. Oba za své přispění k jejímu rozvoji získali v roce 2003 Nobelovu cenu za fyziologii nebo lékařství.

Magnetická rezonance

   MR, MRI, z anglického „magnetic resonance imaging“ je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. Pomocí MRI je možné získat řezy určité oblasti těla, ty dále zpracovávat a spojovat až třeba k výslednému 3D obrazu požadovaného orgánu.

   V roce 1996 si německý vědec A. Muntermann náhodně všiml že pacienti kteří vícekrát podstoupili vyšetření touto technologií si přestali stěžovat na bolesti kolenou artrotického původu. Díky pečlivému výzkumu a velmi dobrým výsledkům ve zkušební fázi vývoje MBST byla v roce 1998 založena společnost MedTec. Tímto okamžikem začala úspěšná éra rozvoje této léčebné metody.Tato metoda díky svému principu odstraňuje původce potíží pohybového aparátu.

MBST terapie logo I 300