info@mbstterapie.cz
+420 775 108 887
Léčba pohybového aparátu

SPORTOVNÍ ZRANĚNÍ

Sport má mnoho pozitivních účinků na zdraví a může podstatně přispět k zachování tělesné výkonnosti i ve vyšším věku. Mnoho zdravotních a pohybových omezení souvisí nejen s procesem stárnutí, ale také s nedostatkem pohybu.

SPORTOVNÍ ZRANĚNÍ

Sport má řadu pozitivních účinků na zdraví a může významně přispět ke zlepšení a stabilizaci fyzické výkonnosti v každém věku. Nárůst rekreačních sportů a stále vyšší nároky na vrcholové sporty však vedly ke stálému nárůstu počtu a stupně sportovních úrazů. Důsledky často ovlivňují nejen sportovní aktivitu, ale v mnoha případech i profesní a soukromý život.

Sportovní zranění · Druhy

Svaly · Svaly

Kosterní sval se skládá ze svazků svalových vláken a okolní fascie (pojivové tkáně). Na spodní straně kostí se fascie na svalových hlavách spojí a vytvoří šlachy svalu. V závislosti na rozsahu a stupni zranění může svalové zranění vyloučit postižené osoby ze sportu a pracovat po dobu několika měsíců.

Stupně poranění svalů

Svaly mohou být poškozeny přetížením nebo vnějšími vlivy. Kmeny nebo ztvrdnutí se označují jako funkční mikro léze, velké poškození, například. B. trhliny svalových vláken, jako strukturální makro léze. Rozlišují se ve stupních svalového poškození.

Stupeň 1 + 2 · <5% svalových vláken

Roztržení jednotlivých svalových vláken, intaktní fascie + hematom s mírnou ztrátou síly

Stupeň 3> 5% svalových vláken

Slza mnoha svalových vláken, částečná ruptura fascie + krvácení s jasnou ztrátou kontrakce

Stupeň 4> 5% svalových vláken

Kompletní roztržení svalů a fascie s úplnou ztrátou funkce

Šlachy · Šlachy

Šlachy jsou spojení mezi svaly a kostmi. Skládají se z téměř nepružné, metabolicky inertní pojivové tkáně bohaté na vlákninu. Dojde-li v důsledku nesprávného a nadměrného stresu k mikroruptím, je regenerace velmi pomalá. Výsledkem je bolest tlaku a pohybu, jakož i funkční omezení.

Ligamenty

Ligamenty spojují kosti a slouží stabilitě kloubů. Mají podobnou strukturu jako šlachy, a proto se mohou regenerovat pouze v omezené míře. K neúplnému uzdravení často dochází po poškození.

Poranění šlach a vazů

Často se vyskytují, když je kloub přetížený nebo nesprávně naložený. Většinu času již dochází k předběžnému poškození, které vedlo k degeneraci struktury šlachy a vazů v důsledku opakovaných mikrotraum. Další těžké zatížení pak může vést k roztržení (roztržení) a provedení operace je nevyhnutelné.

INDIKACE K MBST LÉČBĚ SPORTOVNÍCH ZRANĚNÍ

Epicondylitis – syndrom tenisového lokte
Onemocnění Achillovy šlachy
Syndrom špičky pately – úpon stehenního svalu
Traumatické poranění (ruptura šlachy, podvrtnutí a jiné)
Poškození meziobratlové ploténky
Fraktury paty (první ošetření hned po zasádrováním)
Zlomeniny s postižením kloubu
Potíže nasazení šlachy
Stresové zlomeniny u sportovců (únavové zlomeniny)
Osteoporotické fraktury
Upevnění uvolněné endoprotézy
Zrychlení regenerace po operaci TEP

MBST pro sportovní a úrazová zranění

Molekulární procesy hojení ran jsou složité a zdlouhavé. Běží ve zjednodušené podobě takto:

Destruktivní fáze · Zánětlivé reakce buněk
Vaskulární fáze 0. – 2. Den / buněčná fáze 2. – 5. Den

Proliferativní fáze
Opravná fáze 5. – 21 Den

Remodulační fáze · Obnovovací fáze Konsolidační fáze
21. – 60. Denní organizační nebo zrání fáze 60. – 360. Den

Může úplně trvat měsíce, než dojde k úplnému vyléčení poškození svalů, šlach nebo vazů, protože opravné a regenerační procesy jsou díky metabolické setrvačnosti poškozené tkáně velmi pomalé.

Molekulární biofyzikální stimulace

Zde přichází do hry terapeutická technologie magnetické rezonance MBST. Cílený přísun energie do poraněné tkáně by měl také stimulovat buněčný metabolismus a rychle podporovat vlastní opravné mechanismy a regenerační procesy v těle.

Terapie MBST je založena na fyzikálním principu nukleární magnetické rezonance, ve kterém atomy vodíku nejprve absorbují energii a poté ji opět uvolňují do okolní tkáně. Vědecké údaje ukazují, že technologie magnetické rezonance MBST stimuluje různé biofyzikální procesy a vyvolává protizánětlivé účinky a zmírňuje bolesti. [1,2,3] Poškozené buňky by měly být ovlivňovány tak, aby mohly být spuštěny přirozené regenerační procesy. Takto by ošetřená tkáň měla pokud možno získat plnou funkčnost.

Pro rychlý a udržitelný úspěch terapie MBST u sportovních úrazů je rozhodující přístup, který se zaměřuje na urychlení léčebných procesů těla a zmírnění příznaků. Terapie MBST je ideálním doplňkem pooperačních a pooperačních opatření. Zrychlení biologických léčebných procesů může snížit potřebný prostoj ve vysoce výkonných a populárních sportech.

Terapie MBST v profesionálním sportu

Vrcholoví sportovci, kteří již byli úspěšně léčeni MBST, uvádějí, že byli schopni znovu trénovat rychleji a že mohli dostávat medaile ihned po terapii. B. vyhrát na olympijských hrách a mistrovství světa. Proto je magnetická rezonanční terapie MBST nyní součástí aktivního léčebného spektra pro různé sportovní a klubové lékaře.

Další údaje

Léčba magnetickou rezonancí MBST se používá při různých akutních a chronických poranění svalů, vazů a šlach. I při poškození kostí, jako jsou zlomeniny, pozdní následky zranění, jako jsou B. artróza nebo pseudartróza nebo poškození při přetížení, jako je tzv. Tenisová paže, lze použít MBST. Zjistěte od lékaře v léčebném centru MBST, zda je terapie MBST vhodná také pro vaše příznaky.

Napište nám:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Podobné příspěvky

Portuguese Patel Brides

It is definitely very easy to shed one’ s curiosity, especially after a grueling and in addition as an alternative exhausting operating time. Everybody favor